Ankara Çerçeveleme Merkezi

En İyi Şövale Markası

Resim sanatıyla uğraşan sanatseverlerin en önemli resim araçlarından biri de şövaledir.Şövale üretimi gerçekleştiren bir firmanın en büyük isteklerinden biri ise kaliteli şövale üretmektir. Ancak her firma şövale üretiminde istenen kaliteyi yansıtamamaktadır. Çünkü şövale üretiminde kullanılan ağaç malzeme hammaddesine göre şövalelerin kalitesi değişiklik göstermektedir. Kimi firma gerçekten en iyi ağaçlardan şövale üretirken kimi firma ikinci ve üçüncü sınıf ağaçlardan şövale üretimi gerçekleştirmektedir. Bu da en iyi şövale markası konusunda firmalar arasında bir sınıflandırma olmasını etkilemektedir. Sektörün önde gelen firmalarından olan ve 40 yılı aşkın süredir sektör tecrübesi ve üretim bilgisi olan Deniz Çerçeve’de şövale üretiminde en iyi markalardan biri olarak sektöre yön vermektedir. En iyi şövale markası olması konusunda üretim sürecindeki disiplini, malzeme kalitesi, imalattan direkt satışı ve profesyonel işçiliği sayesinde Deniz Çerçeve sektörün en köklü firmalarındandır. Peki, en iyi şövale markasının belirlenmesi ve genel olarak kaliteli şövale seçiminde bilinmesi gereken şövale özellikleri nelerdir?

Resim çalışmalarının yapıldığı veya yapılan resim çalışmalarının sergilenmesinde kullanılan şövalenin üretiminde her zaman birinci sınıf ağaç malzeme kullanılmaktadır. Yani budakları ayıklanmış, frezelenmiş ve kurutulmuş bir ağacın tercih edilmesi gerekmektedir. Ağaç türü olarak ise birinci sınıf kayın ağacı kullanılması birçok diğer ağaçtan üretilen şövaleye göre daha kaliteli şövaleler üretilmesini sağlamaktadır. Deniz Çerçeve’de kurulduğu ilk günden bugüne kadar geçen sürede daima birinci sınıf kurutulmuş ve fırınlanmış kayın ağacı kullanarak şövale üretimlerini gerçekleştirmektedir. Kayın ağacının fırınlanarak kullanılması ise şövalenin soğuk ve sıcak havalara karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Yani kayın ağacının fırınlanması sayesinde şövalede çatlamalar ve hasarlar meydana gelmez.

Kaliteli şövale satın almak isteyen kullanıcıların, şövale üreticisi firmanın üretmiş olduğu şövalelerdeki kalite istikrarına da dikkat etmesi gerekmektedir. Yani Deniz Çerçeve gibi toptan şövale imalatı gerçekleştiren firmalar her daim aynı kalite standardında şövale imal edebilmektedir. Kullandıkları hammaddeleri toptan temin eden bu firmalar bu sayede aynı kalite standardına ulaşabilmektedir. Bir firmanın en iyi şövale markası olabilmesi için ayrıca kullanıcılara adet sınırlaması koymadan şövale satışı da gerçekleştiriyor olabilmesi gerekmektedir. Peki, bu ne demek? Bu örneği Deniz Çerçeve üzerinden açıklayacak olursak; firma isteyen kullanıcıya 1 adet şövale isteyen kullanıcıya 1000 adet şövale üretip, satış gerçekleştirmektedir. Yani dileyen sanatseverler toptan şövale satın alabilirken dileyen sanatseverler tekil olarak satın alma yaparak, ihtiyacını karşılayabilmektedir. Şövale fiyatları da farklı kıstaslara göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda ise en büyük kriter ve en iyi şövale markası olunabilmesindeki faktör olarak imalattan direkt satış örneği gösterilebilir. Yani Deniz Çerçeve gibi sektörün öncü firmaları aracısız ve komisyoncu olmadan kaliteli şövaleleri direkt üretimden kullanıcıya satışa sunmaktadır. Böylelikle her zaman aynı kalitedeki şövaleleri uygun şövale fiyatları ile kullanıcılara sunabilmek mümkündür.